Na de try-out in 2014 in Chicago Na de try-out in 2014 in Chicago werd The Last Ship overgebracht naar het Neil Simon Theatre op Broadway in New York. Het stuk verkent de thema’s thuiskomen en zelfontdekking, geïnspireerd door Stings eigen jeugdervaringen en de scheepsbouwindustrie in het plaatsje Wallsend UK. De productie ontving in 2015 twee Tony-Award nominaties: een voor Beste Originele Score en Beste Orkestraties.

De laatst gespeelde versie ging op 21 februari 2025 in première in Kopenhagen, Denemarken, in het Østre Gasværk Theater.

En nu komt The Last Ship naar Nederland! En dat kwam wereldster Sting zelf aankondigen vandaag in koninklijk theater Carré. Want, zo vertelt hij aan directeur van Carré Madeleine van der Zwaan, hij gaat zelf meespelen!

Voor degene die hem niet kennen (wat wij ons niet voor kunnen stellen): Sting is een 73-jarige Britse muzikant en zanger, die doorbrak voor het grotere publiek als frontman van de band The Police maar ging later solo verder. ‘Every breath you take’, ‘Message in a bottle’ en ‘Roxanne’ zijn bekende titels die voortvloeien uit die periode. Sting is de bijnaam (echte naam is Gordon Sumner) die hij kreeg in het begin van zijn carrière, toen hij bassist was bij een jazzbandje waarmee hij regelmatig optrad in Newcastle. In die tijd droeg hij vaak een zwart met geel gestreepte trui, die zijn medemuzikanten deed denken aan een bij.

Carré had al aangekondigd dat Sting zijn gitaar mee zou nemen en hij bracht dan ook een vijftal nummers ter gehore. Het ‘every breath you take’ was uit zijn Police-tijd maar hij bracht ook nummers uit de musical waaronder ‘Dead man’s Boots’ te vinden op het album ‘The Last Ship’.

The Last Ship is het elfde studioalbum van de Engelse muzikant, uitgebracht in september 2013 in Duitsland, in het Verenigd Koninkrijk en de VS. Het album is, net als de musical, geïnspireerd door de sluiting van de scheepswerven in en rond het historische scheepsbouwstadje Wallsend , waar Sting opgroeide.

Het verlies van zijn vader zorgde voor het ontstaan van de musical. Tijdens het werken aan het nummer ‘All This Time’ bezong hij dit verlies en daarmee werd het zaadje gepland. De productie werd niet altijd even goed ontvangen en is er nu een nieuwere versie.

De versie die in Nederland gebracht wordt, onder de noemer ‘Broadway in Carré’ zal in januari 2026 in première gaan.

Volg de kaartverkoop via Carré, je kunt je vanaf vandaag inschrijven voor de voorverkoop via www.carre.nlwww.carre.nl