Over 100 dagen is het zover. ‘De opening’ van wat het vervolg op de Amsterdamse Uitmarkt zal zijn. Het nieuwe concept van de ‘Amsterdamse Uitmarkt’, zal nu in Apeldoorn plaatsvinden en is het startschot van hét cultureel seizoen.
De Uitmarkt was van 1978 tot en met 2022 een jaarlijks evenement in Amsterdam in het laatste weekend van augustus, waar traditiegetrouw werd afgesloten met de Musical Sing-A-Long, waar musicalfans konden genieten van al het moois dat musicalland te bieden had. Previews van te komen musicals, volledige shows met voltallige casts én optredens van de beste musicalartiesten. Alles kwam voorbij in dit gezellige musical-moment, dat ook werd uitgezonden op TV.
In 2023 werd echter bekend gemaakt door de stichting Uitmarkt dat de Uitmarkt in zijn huidige vorm zou stoppen, maar dat er een nieuw concept voor het evenement zou starten. Het nieuwe concept bevatte in elk geval de belofte dat het een reizend evenement zou worden, met telkens een nieuwe stad als host van de festiviteiten.
Nu is het dus zover. “De Opening” in Apeldoorn, trapt het nieuwe concept af. Het vindt plaats in het laatste weekend van augustus en staat, aldus de organisatie, bol van culturele activiteiten, waaronder een brede mix van cultuur, zoals dans, spoken word, kinderoptredens, fotokunst en meer. Zoals altijd zo is geweest, is het overgrote deel van de activiteiten gratis te bezoeken en daardoor een écht verbindend evenement voor jong en oud.
Op 21 mei 2025 is het officiële programma van deze eerste editie gepresenteerd in het theater-, en congrescentrum Orpheus. Wij waren daar ook bij!
De presentatie werd geopend door dansgroep ‘introdans’, dat begeleid werd met prachtige pianomuziek. Daarna vertelde de organisatie, de voorzitter van stichting Uitmarkt en de wethouder van cultuur Peter Messerschmidt over het ontstaan van dit festival in Apeldoorn.
Op basis van wat er werd verteld kunnen we in elk geval verwachten dat;
Dit bericht op Instagram bekijken
- Er het oranjepark museumstukken en kunstschatten van bekende musea als CODA, het Kröller Müller én paleis het Loo te zien zullen zijn
- Spijkers met Koppen een live radio-uitzending zal maken
- Er straattheater zal zijn
- Er een korenfestival wordt georganiseerd
Maar bovenal zal de traditionele afsluiting voor de echte musicalfan vóór paleis het Loo plaatsvinden, met Musical Awards; The Kick-off, waarin bekende stukken als Elisabeth langs zullen komen. Elisabeth speelt tijdens dit feestelijk weekend ook in het theater waar vandaag deze presentatie plaatsvindt. Danique Dusée laat daarom het welbekende prachtige lied ‘Mijn leven is van mij’ ten gehore, als een van de sneak-preview acts van hét culturele event van het jaar.
Het programma wordt begin juni openbaar gemaakt.
Wil jij het laatste weekend van augustus écht genieten? Laat je dan van vrijdag 29 t/m zondag 31 augustus 2025 onderdompelen in dit culturele evenement in Apeldoorn en bevind je tussen al het moois wat de culturele sector van vandaag te bieden heeft.
Eline van den Vonder
[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]