Dat het iconische begrip ‘Samson en Gert’ langzaam zal vervagen, komt niet alleen door een generatiewisseling maar zeker ook door de succesvolle voortzetting door ‘Samson en Marie’. Marie Verhulst nam in 2019 het stokje, of liever gezegd het hondje, over van vader Gert en heeft zich sindsdien meer dan bewezen als waardig nieuw baasje en tevens ‘beste vriend’ van hond Samson.

Afgelopen zaterdag ging alweer de derde show met Marie in (Nederland) première: ‘De Samson en Marie circusshow’.

Naast Marie en Samson (Dirk Bosschaert) zien we ook de onnavolgbare burgemeester (Walter de Donder) en musicalbekenden Martine de Jager (40-45 en Kinkyboots) en dit keer Louis Thyssen, die we kennen van de Drie Biggetjes. Louis vervangt vandaag Michiel de Meyer (14-18 en 40-45) die normaal gesproken de rol van Brandweerman Bill op zich neemt.

Circusshow

De doelgroep voor de Samson en Marie show is 3+. Het format is zoals we het kennen van Studio 100. Korte scènes en dan weer een liedje om op te dansen en mee te zingen. Voor de meeste kinderen een feest der herkenning want het olijke duo met hun vrienden zijn ook via televisie, of tjoe tjoe (zoals de bakkerin YouTube noemt) te volgen dus de liedjes kent iedereen al. Daarnaast zitten alle vroegere klassiekers als ‘In de Disco’ en ‘Alles is op’ ook nog in het passerende repertoire. De echte kenner herkent ook het nummer ‘Naar het circus’ in de nieuwe versie ‘Het circus dat is topamusement!’ Om je voor te bereiden op de show heeft Studio 100 dit nummer op de streamingdiensten uitgebracht. Dus geen excuus om niet mee te zingen!

De serie ‘IJsjestijd’ (NPO) zorgt dat de burgemeester, bakkerin Florentine maar ook brandweerman Bill hun eigen status van (h)erkenning hebben onder het publiek. Met ieder een eigen ‘signature call’ (die ook elke scène ergens wel terugkomt) is het voor de jonge kinderen een heerlijke show om te beleven. Een zoete vrolijke sfeer met de ondeugd van Samson eraan toegevoegd. Dit keer is Samson de held van de dag wanneer hij het Circus redt waar de minister (Gert de Schepper) voor komt kijken.

Kinderensemble

Een speciale shout out naar het kinderensemble. Met enorme energie dansen en springen de kids op de bekende deuntjes. Maar vooral de nummers in een dik dierenpak of zelfs een heel astronauten pak met helm weerhoudt ze er niet van om even enthousiast hun dansen te dansen. En of dat niet genoeg is, weten zij ook nog in het circusnummer hun circustalent te laten zien. Een unicycle, ballonfiguren maken acrobatiek en jongleren… niets is te gek. Dat verdient alleen maar respect en een heel groot applaus!

Doorgaans spelen er twee voorstellingen per dag en vanaf 6 april trekt de circusstoet het land door. Kijk op www.studio100.com waar precies.

Mariska Steenbergen