Trots mag Koninklijk Theater Carré laten weten dat Joy Wielkens vanaf 20 januari te zien zal zijn in de West End productie van Hadestown in haar veelgeprezen rol van Persephone. Ze zal zeven weken, tot 8 maart 2026, te zien zijn in Londen. Wielkens neemt de rol over van Girls Aloud-ster Nicola Roberts. Afgelopen zomer was Wielkens in Carré voor het eerst te zien in deze rol, naast onder andere Claudia de Breij, Maarten Heijmans, Jeangu Macrooy en Edwin Jonker.
Hadestown
Hadestown is wereldwijd een theaterfenomeen en werd bekroond met maar liefst acht Tony Awards, een Grammy en een Olivier Award. Afgelopen zomer produceerde Carré Hadestown in samenwerking met de originele creatives en met een Nederlands-Britse cast. De voorstelling, die van 20 juni t/m 6 september 2025 te zien was, werd met sterren overladen en door maar liefst 130.000 mensen bezocht.
Hadestown, geschreven door de Amerikaanse singer-songwriter Anaïs Mitchell, komt de klassieke mythologie tot leven in een wereld die verrassend veel lijkt op de onze. Het tijdloze liefdesverhaal van Orpheus en Eurydice en de complexe machtsstrijd tussen Hades en Persephone weerspiegelen thema’s die ook vandaag de dag actueel zijn. In een wereld vol ongelijkheid en hoop, verwikkeld in de strijd tussen vrijheid en controle vechten de hoofdpersonen tegen het lot. Hermes, de verteller van het verhaal, neemt het publiek mee op een onvergetelijke reis naar de onderwereld en weer terug.
Hadestown wordt in Londen geproduceerd door Mara Isaacs, Dale Franzen, Hunter Arnold, Tom Kirdahy en het National Theatre in samenwerking met JAS Theatricals.
Broadway in Carré
Hadestown is onderdeel van Broadway in Carre. Eerder bracht Carré, onder deze naam succesvolle en hoogwaardige internationale producties van West End en Broadway zoals The Last Ship, PIPPIN, The Curious Incident of the Dog in the Night-Time, Sunset Boulevard en The Book of Mormon naar Amsterdam.
Joy Wielkens
Joy Wielkens studeerde aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten en Chubbuck Studio in Los Angeles. In het theater speelde ze onder andere in Macbeth (als Lady Macbeth) bij TG Suburbia, Hadestown (als Persephone) in Koninklijk Theater Carré, Beneatha’s Place, A Raisin in the Sun, The Mountaintop, The Story of Travis (Theater Rotterdam), A Play for the Living in a Time of Extinction (Holland Festival); Billie!, Random (Double Agent Productions), Dear Winnie (Koninklijke Vlaamse Schouwburg – KVS), The Buddy Holly Story (waarvoor ze werd genomineerd voor een Musical Award), Falsettos (DeLaMar Theatre) en The Lion King in Hamburg. Op televisie was ze te zien in onder andere Anne +, Dertigers, Sphinx, Flikken Maastricht, Van Speijk, Modern Love Amsterdam, Rampvlucht, CMC en Zwarte Tulp. Ze was ook te zien in de films: Sonny Boy, Toscaanse bruiloft, Dertigers: de Kerstfilm, Onder de blote hemel en De Marathon. Joy Wielkens won in 2025 de Willem Wilmink.
Foto: Danny with a camera
Geef een reactie