De voorstelling van Shrek de Musical blijft keer op keer verrassen – niet alleen door de kleurrijke kostuums, humor en het hartverwarmende verhaal, maar ook door de verschillende interpretaties van de titelrol. Het is bijzonder om te zien hoe drie acteurs – René van Kooten, William Spaaij en Sem van der Hijden– elk op hun eigen manier gestalte geven aan de norse, maar innemende oger. Ieder brengt iets unieks: een andere toon, een eigen timing, en vooral een persoonlijke ziel in de rol.
Sem van der Hijden: warme stem, sterke humor, groot talent
Tijdens de laatste twee voorstellingen van Sem als Shrek voor de Nederlandse speelreeks, viel vooral zijn warme stem en komische timing op. Hij weet de balans perfect te bewaren tussen ruwe charme en oprechte kwetsbaarheid. Humor is een essentieel ingrediënt in Shrek, en Sem laat daarin zijn lichtvoetigheid én gevoel voor timing zien. Zijn Shrek is niet alleen grofgebekt en lomp wanneer het moet, maar ook ontwapenend en menselijk.
Na deze shows draagt Sem de hoofdrol over aan Michiel De Meyer, die de reeks in Vlaanderen zal voortzetten. In Amsterdam volgen nog twee voorstellingen met William Spaaij in de hoofdrol, waar Sem weer te zien zal zijn in zijn oorspronkelijke rollen: vader Oger, Thelonius en de wolf behalve op 20 juli.
Van ensemble naar hoofdrol
Sinds februari 2025 vertolkte Sem van der Hijden de titelrol als first cast – een grote stap in zijn nog jonge, maar veelbelovende carrière. De acteur, afgestudeerd aan Fontys Muziektheater in 2021, heeft sindsdien een indrukwekkend pad bewandeld. Al voor zijn afstuderen was hij te zien in producties als Ciske de Rat en Kruimeltje, en na zijn opleiding speelde hij onder anderen in Les Misérables en Dagboek van een Herdershond. Naast het toneel is Sem ook actief als stemacteur en theaterdocent. Zijn veelzijdigheid is een van zijn sterkste wapens, en zijn groei als performer valt niet te ontkennen.
Een Shrek met hart, humor en diepgang
In zijn vertolking van Shrek weet Sem het publiek te raken. Hij maakt van de groene oger niet alleen een komisch personage, maar ook een karakter met emotionele lagen. Zijn vertolking draagt de voorstelling: hij zingt krachtig, speelt met overgave, en maakt Shrek tot een figuur waarin jong en oud zich kunnen herkennen.
De musical zelf blijft een feest om naar te kijken. Gebaseerd op de populaire animatiefilm, biedt de voorstelling een combinatie van spektakel, humor en een belangrijke boodschap over zelfacceptatie. En Sem weet die boodschap geloofwaardig over te brengen, zonder dat het sentimenteel wordt. Wat daarnaast opvalt, is het overtuigende samenspel met zijn tegenspelers. Linda Verstraten zet een krachtige, humorvolle én kwetsbare Fiona neer, en de chemie tussen haar en Sem zorgt voor een geloofwaardige en ontroerende liefdesontwikkeling. Qshans Thode maakt van Ezel een waar energiebommetje, met perfecte timing en aanstekelijke expressie – zijn interactie met Shrek is speels en vol vaart, en samen vormen ze een hilarisch en hartverwarmend duo. Darren van der Lek als Heer Farquaad steelt scènes met zijn komische flair en fysieke spel, waarbij zijn confrontaties met Shrek vol scherpte en timing zijn.
Ook het ensemble verdient alle lof: energiek, strak in choreografie en vol overgave brengen zij het sprookjesbos tot leven. Of het nu gaat om een dynamisch dansnummer of een korte scène met veel personages, het ensemble tilt de voorstelling naar een hoger niveau. Hun spel en zang vormen een solide ruggengraat voor de hoofdrollen en dragen bij aan de vaart en levendigheid van het geheel.
Met zijn indrukwekkende vertolking van Shrek, zijn sterke samenspel en de ondersteuning van een krachtig ensemble, bewijst Sem van der Hijden dat hij helemaal thuishoort in de voorhoede van de Nederlandse musicalwereld. Zijn toekomst belooft dan ook nog vele bijzondere rollen en ovationele momenten.
Kijk voor meer informatie op: https://www.vanhoorne.com/shrek