De wereldberoemde musical Cats maakt in het theaterseizoen 2026/2027 zijn langverwachte terugkeer naar Nederland. Producenten Ruud de Graaf en Hans Cornelissen brengen een volledig vernieuwde versie van de klassieker van Andrew Lloyd Webber, ditmaal in samenwerking met het Rijksmuseum. De landelijke première vindt plaats op maandag 19 oktober 2026 in het Koninklijk Theater Carré in Amsterdam.
Katten tussen de meesterwerken
In deze nieuwe productie speelt het verhaal zich af in het Rijksmuseum. Wanneer het museum ’s nachts zijn deuren sluit, ontwaakt een verborgen wereld. De katten verschijnen uit de schaduwen van de museumzalen voor het jaarlijkse Jellicle Bal: een bijzondere nacht waarop één kat wordt gekozen om opnieuw geboren te worden in een nieuw leven. De katten bewegen zich tussen de grote meesterwerken uit de collectie. Verschillende personages krijgen daarbij een eigen visuele stijl die is geïnspireerd op beroemde schilderstijlen en kunstwerken. Zo verwijzen kostuums en vormgeving naar kunstenaars als Rembrandt van Rijn, Johannes Vermeer en Rachel Ruysch, maar ook naar de kenmerkende stijlen van Piet Mondriaan, M. C. Escher en Pablo Picasso. Hierdoor krijgt een aantal katten een uiterlijk en bewegingstaal die direct verwijst naar een specifieke kunststroming of schilderstijl.
Volgens de makers ontstaat zo een bijzondere kruisbestuiving tussen literatuur, muziek en beeldende kunst. Het verhaal van de Jellicle katten – gebaseerd op de dichtbundel Old Possum’s Book of Practical Cats van T. S. Eliot– wordt zo letterlijk geplaatst tussen de meesterwerken uit de Nederlandse en internationale kunstgeschiedenis.
Vernieuwende visie
De regie is in handen van Paul van Ewijk, met een nieuwe Nederlandse vertaling van Florus van Rooijen. De choreografie wordt verzorgd door Klevis Elmazaj en de muzikale leiding ligt bij Steven van Gool. Het decor- en kostuumontwerp is van Marjolein Ettema, die voor deze productie een sprookjesachtige wereld creëert waarin schilderkunst en theater samenkomen.

Veelbelovende cast
De complete cast bestaat uit: Nurlaila Karim, Richard Spijkers, Tessa Sunniva, Stijn Holewijn, Yoran de Bont, Rosanne Rebergen, Martijn Vogel, Melise de Winter, Yannick Plugers, Clara Ribant, Nori de Winter, Delano Willemsen,Eva Nagelhout, Aimée de Pater, Pim Vergeldt, Julius de Vriend, Martijn van Voskuijlen, Bram Lugt, Davy Reedijk, Benthe Bokelman, Jur Arp, Esmee Mardjan, Zoë van Zadelhoff, Jelle Wijgergangs, Megan Tangkilissan, Davina van Engeland, Eelke Dembinski, Ian van Gellekom en Luna Peters.
Tour door Nederland
Na de première in Carré reist Cats door het hele land. De musical is van oktober 2026 tot en met juni 2027 te zien in Amsterdam, Almere, Eindhoven, Groningen, Heerlen, Zoetermeer, Breda, Rotterdam, Apeldoorn, Enschede, Maastricht, Leeuwarden, Spijkenisse, Assen, ‘s-Hertogenbosch, Den Haag, Zwolle en Utrecht. Met de combinatie van iconische muziek, indrukwekkende choreografie en een visueel concept dat rechtstreeks uit de schilderkunst lijkt te komen, belooft deze nieuwe Nederlandse productie van Cats een vernieuwende en kunstzinnige theaterervaring te worden.
Voor meer informatie en kaartverkoop: musicalcats.nl











Geef een reactie