Op deze heerlijke zonnige vrijdag 22 mei presenteerde Jon van Eerd de nieuwste komische productie van het Pretpakhuis; Boeing Boeing! Omgeven door vliegtuigen op het Hilversumse vliegveld gaf Jon van Eerd vast de eerste informatie over deze terugkerende klucht, waar hij zelf 18 jaar geleden een rol in vertolkte.

De originele versie

Het oorspronkelijke verhaal gaat over een man die met 3 verschillende stewardessen tegelijkertijd een relatie heeft. Vliegschema’s van de minnaressen nauwlettend in de gaten houdend en gesteund door zijn beste vriend, wordt gezorgd dat deze vrouwen elkaar nooit treffen. Als de vluchtschema’s echter door omstandigheden worden gewijzigd, wordt dit steeds moeilijker en dát zorgt voor hilarische situaties.

Het Pretpakhuis

Deze nieuwe versie van Het Pretpakhuis voegt daar nog een extra twist aan toe; alle rollen worden omgedraaid! De rollen die oorspronkelijk als man zijn geschreven, worden nu vertolkt door vrouwen en vice versa. Dus; een vrouw heeft een relatie met 3 piloten van verschillende luchtvaartmaatschappijen. Ook is de van oorsprong schoonmaakster vervangen door een huisvriend; een aan de grond geraakte stylist die op de bank mag vertoeven in ruil voor kleine taken, zoals de afwas of de schoonmaak.

Verder is het verhaal gelijk; het stuk speelt zich af in Nice, in het appartement van Eva, de vrouwelijke hoofdpersonage. Vluchtschema’s van de minnaars worden in de gaten gehouden en haar beste vriendin zorgt ervoor dat alles soepeltjes verloopt. Althans, dat is de bedoeling. Zij is soms namelijk nogal chaotisch, waar de chaos in de situatie zélf ook niet bij helpt.

Zo zorgt het veranderen van de vluchtschema’s ervoor dat het haar steeds lastiger wordt gemaakt om het appartement van haar vriendin telkens in de juiste stijl te brengen. Van de inrichting aanpassen in de juiste luchtvaartmaatschappij-kleuren tot het tijdig vervangen van de fotolijstjes, alles wordt door haar gedaan om haar vriendin te helpen de mannen het gevoel te geven dat “hij écht de enige is”. Een recept voor hysterische ongemakkelijke en vooral zeer komische scènes.

De cast

Maar wie zijn dan deze komische acteurs en actrices? Nog natrillend van de adrenaline stapten castleden een voor een uit, geheel in stijl van de voorstelling, twee sportvliegtuigen. De rol van Eva, de vrouw die er gelijktijdig 3 minnaars op nahoudt, wordt gespeeld door Loiza Lamers. De 3 piloten worden vertolkt door Patrick Martens (Gino van Air Italia), Thomas Cammaert (Louis van Air France) en Loek Peters (Ludwig van Lufthansa). Huisvriend en stylist Arthur wordt door Barry Beijer op zich genomen en de beste vriendin van Eva, Connie, wordt gespeeld door Rian Gerritsen.

Ready For Take-off

De samenstelling van de cast lijkt erg goed gekozen. Je ziet alleen al door het zien van deze acteurs en actrices als groep tezamen, de hilariteit ontstaan die je verwacht bij een klucht als deze. Het Pretpakhuis hoopt dan ook te kunnen zorgen dat bezoekers even aan de realiteit kunnen ontsnappen, door te lachen en te gieren om dit hysterische stel vakkenners, die samen hopelijk voor de juiste chemie in deze komische klucht gaan zorgen.

De première van Boeing Boeing vindt op 6 december in de Goudse Schouwburg plaats. Nog even wachten dus, maar dan is Boeing Boeing Ready for Take-off! Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar www.pretpakhuis.nl

verslag: Eline van den Vonder
Foto’s: Wilma van der Werf