Deze gloednieuwe voorstelling toert langs maar liefst 35 theaters door heel Nederland en is een feest voor jong én oud. Met topnamen als Henk Poort en Marjolijn Touw op het toneel, weet je zeker dat je een bijzondere avond tegemoet gaat.

Laatste doorloop

Wij waren bij de laatste doorloop in Vianen en wat direct opvalt, is hoe toegankelijk de voorstelling is. Het verhaal en de liedjes vloeien naadloos in elkaar over, met een lichte toon en diepere lagen die iedereen op zijn eigen manier raakt. Of je nu komt met je kinderen, ouders of grootouders – deze musical verbindt generaties.

Astrijd Nijssen, oprichter van Music Care, benadrukt dat de voorstelling dementie-vriendelijk is. Maar laat je niet misleiden: dit is geen nichevoorstelling. Het is een warme, muzikale belevenis waar iedereen van kan genieten. “Een heerlijk avondje uit voor de hele familie”, zoals ze zelf zegt.

We spraken met een aantal castleden en wat meteen opvalt, is het enthousiasme en de onderlinge sfeer: er wordt met zoveel plezier en toewijding gewerkt dat het haast voelbaar is. Tijdens de doorloop was al duidelijk: deze voorstelling heeft het hart op de juiste plaats. De hele cast bestaat naast Marjolijn en Henk uit David van den Tempel, Marlijn van Dijk en Verie Thijssen.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Privacybeleid.
 

Met een geweldige cast én live orkest – met o.a. Marco Hoving en Michael van Praag – staat alles klaar voor een onvergetelijke theaterervaring.

Als de dag van toen

In de plaatselijke bloemenzaak ondersteunen de dochters van Koos (Henk Poort) hun vader na het overlijden van hun moeder. Eigenlijk betekent dit; zij doen het werk en Koos zorgt voor het entertainment. Wanneer de beroemde zanger Toon in de winkel komt, wordt hij op slag verliefd op een van de dochters. Helaas vindt zijn moeder Kobie (Marjolijn Touw) haar niet goed genoeg voor haar zoon.

Dit zorgt voor hilarische en ontroerende situaties, plus een inkijkje in de geschiedenis van Koos en Kobie zelf. En de grote vraag: Gaat het nu weer ‘Zoals de dag van Toen’?

De voorstelling, geregisseerd door Caroline Frerichs, wordt muzikaal omlijst met liedjes uit de oude doos zoals: ‘Wil u een stekkie?’, ‘De Krokus en de Hyacint’ of ‘Hé, niet zoenen op het zebrapad.’ Deze heerlijke deuntjes worden door het geweldige Het Trio van Toen, met onder anderen Michael van Praag, ten gehore gebracht.

Deze feelgood voorstelling vol liefde en humor brengt echt mensen samen en is dementie-vriendelijk.

Music care

De droom van Music Care is om miljoenen ouderen gelukkiger te maken met muziek, met focus op mensen met dementie. Muziek heeft een positief effect op angst, eenzaamheid, apathie, eten, slaap en ga zo maar door. Door muziek op de juiste manier toe te passen vergroot je het welzijn van ouderen en werkplezier in de zorg. Dit doen Music Care met muziekvoorstellingen in het theater of in de zorg, workshops, een werkboek en een podcast! 

Mis het niet. Deze musical raakt, verrast en verbindt. Voor iedereen.

Meer informatie vind je hier.