Inmiddels zijn ze al vier weken onderweg: Servé Hermans (Toneelgroep Maastricht), Peter Noten (Mestreechs Volleks Tejater) en hun creatieve team zijn volop in repetitie met groepen van het ensemble en figuranten. Op het hoogtepunt van de show, zullen ze met zo’n 170 man – en paarden, want dat was tenslotte het vervoermiddel in de tijd van de bokkenrijders – op het podium staan. Een ongekend groot podium dat tot op de milimeter gebruikt zal worden, ‘goed voor de stappenteller’ grapt Servé Hermans. Naar de eerste schetsen van het podium en de tribunes kijkend (hier zit nog geen decor of visuals in verwerkt) mag nu al de conclusie worden getrokken dat het met recht een Spektakelmusical mag worden genoemd. Het is dan ook niet voor niets dat het voetbalveld van de Geusselt de plek zal zijn waar dit spektakel te bewonderen zal zijn. Gisteren begonnen de toneelrepetities voor de (hoofd)cast. Regisseurs Servé Hermans en Peter Noten zijn laaiend enthousiast en geven hierbij behoorlijk veel spoilers, dit geeft alleen maar aan met hoeveel passie aan dit project gewerkt wordt en maakt nog meer nieuwsgierig naar wat ons allemaal op die draaischijf te wachten staat.
70.000 tickets verkocht
Spektakelmusical Bokkenrijders is slechts 4 weken lang van donderdag tot en met zondag te zien in De Geusselt in Maastricht. Toch zijn er al 70.000 tickets verkocht en mogen er uit het het hele land – en daarbuiten – bezoekers worden verwelkomd. Een prestatie om trots op te zijn, zeker in de zomermaanden. Met een ijzersterke cast en creatives mogen deze bezoekers meer dan het aangekondigde spektakel verwachten.

Sterke cast en crew
De hoofdrollen worden gespeeld door Suzan Seegers, Milan van Waardenburg, Buddy Vedder, Danique Dusée en Xander van Vledder. Verder spelen mee Bart Storcken, Floris Devooght, Martijn van der Veen, Jan Janssen, Eric Jaspers, Marie-Ange Castermans, Linde Rieu, Belle Noten, Melia Loi en Tim Stuart. Tijdens de voorstelling wordt de cast omringd door bijna 80 figuranten én door paarden, een bok en 600 drones. Het script is geschreven door André Breedland, Ad van Dijk is de componist op zijn liedteksten. Naast regisseurs Servé Hermans (o.a. Dagboek van een Herdershond, Het was Zondag in het Zuiden en Het Geluk van Limburg) en Peter Noten (musicals van ’t Mestreechs Volleks Tejater. Later dit jaar zal Annie in het theater te zien zijn) heeft regie-assistente Margot van Deursen de volledige voorstelling al in haar hoofd. Verder bestaat het creatieve team uit Martin Michel (staging en choreografie), Floris Devooght (assistent choreograaf), Ludo Costongs (dramaturgie), Marco Braam (arrangementen), Rob Mennen (muzikaal leider), Uri Rapaport (lichtontwerp), Mark Thewissen (video-ontwerp), Ray Elderman (geluidsontwerp), Michiel van der Zijde (technisch producent), Yared van der Zijde (technisch producent), Rob Snoek (rekwisiteur), Roos Aerts (productie en company management), Joyce Lenssen (PR), Ingrid Wissink (PR) en Frans Hendrickx (producent namens Toneelgroep Maastricht).
De Bokkenrijders
Dit is de vierde grote productie voor Servé Hermans waarin hij Limburgse geschiedenis een mooi podium geeft. De spektakelmusical Bokkenrijders brengt de duistere, fascinerende Limburgse legende tot leven in de openlucht in Maastricht. In de achttiende eeuw mislukken de graanoogsten in Nederlands en Belgisch Limburg, wat leidt tot honger, armoede en opstand. Uit wanhoop sluit een familie zich aan bij een beruchte roversbende: de bokkenrijders – door adel en kerk bestempeld als duivelaanbidders, maar in werkelijkheid slachtoffers van een meedogenloze vervolging.

Podcast
Peter Noten vertelt gepassioneerd over deze mythe en onder andere over de niet zachtzinnige, harde maar onbegrepen manier waarop de Bokkenrijders in Limburg te werk gingen. Mismieters, op zijn Maastrichts gezegd. De voorstelling zelf zal echter volledig in het Nederlands te volgen zijn. Om meer over de geschiedenis van De Bokkenrijders te leren en goed voorbereid naar deze spektakelmusical te komen, is er een podcast gemaakt. Op 1 mei begonnen dan ook niet alleen de toneelrepeitities, maar kwam ook de eerste aflevering van de nieuwe podcast Bokkenrijders door Henk Hovers en Eva Custers op de diverse podcast platformen online. Hierin leren Eva en Henk je meer over de achtergrond en geschiedenis van de bokkenrijders. Dit doen ze door zelf actief in gesprek te gaan met historici en kenners maar ook op zoektocht te gaan naar wie de bokkenrijders eigenlijk waren. Deze mythe leeft nog steeds voort en deze podcast is de ideale voorbereiding voordat je Spektakelmusical Bokkenrijders in de Geusselt in Maastricht komt bezoeken.
Meer info en uitzenddata: https://bokkenrijders.nl/podcast-bokkenrijders/
Meer info en tickets Spekatakelmusical De Bokkenrijders: https://bokkenrijders.nl
Tekst en foto’s: Gaby Lejeune
























Voor de première zullen 100 Passiespelen uit Tegelen acte de presence geven op het toneel.
Ziet al naar uit om deel te mogen zijn van deze productie