De shortlist van de Amateir Musical Awards is bekend gemaakt. Lees snel verder…

Beste Musical Comedy
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat – stichting STEMP
Legally Blonde – The MusiCompany
The Wiz – Stichting BOV

Beste Musical Drama
Cats – Valuascollege Venlo
Rent – Vals Alarm
Titanic – Het Brabants Muziektheater

Beste Ensemble
Hoezeee! – NTK Theaterschool
Into the woods – On stage
The Wiz – stichting BOV

Beste Mannelijke Hoofdrol Comedy
Jeroen van Grunsven – Gomez – The Addams Family – Greg & Baud Productions
Ties Brunt – Buddy – Elf – Greg & Baud Productions
Jurrian Marx – Chad -Elvis all shook up – stichting 2 Stage
Vincent Jalink – Cristian – Lady Marmalade – stichting Stamppij
Wessel Braaf – Pippin – Pippin – stichting Enthousiable

Beste Mannelijke Hoofdrol Drama
Niels van der Ham – Ramon van Aerde – Bockereyders – Theatergroep Max Mini
Marco Smidt – Anatoly – Chess – Theatergroep Horizon
Alex ten Haaf – Che – Evita – Musicalvereniging OVA
Willem van Doesem – Mark – Rent – Vals Alarm
Roy Verhoeven – Frederic Barret – Titanic – Het Brabants Muziektheater

Beste Vrouwelijke Hoofdrol Comedy
Babette Pasman-Schut – Heks – Into the woods – On stage
Tamara Heuveling – Vertelster – Joseph – stichting STEMP
Doortje Roosdorp – Elle – Legally Blonde – Amsterdam Musical
Hellen Hendriks – Maagd van het Meer – Spamalot – LIZ Utrecht
Anna Verhart – Dorothy – The Wiz – Stadsgehoordzaal Kampen ism Vuur & Vlam Produkties

Beste Vrouwelijke Hoofdrol Drama
Jacqueline Quartero – Aida – Aida – Muziektheater VAKK
Sandra Bosman – Evita – Evita – Musicalvereniging OVA
Janneke de Beer – Jane Eyre – Jane Eyre – Spot! Theater
Jessica Fuchs – Diana Goodman – Next to Normal – stichting de Theatertrein

Beste Mannelijk Bijrol Comedy
Jeroen Janssen – Kerstman – Elf – Greg & Baud Productions
Marijn Ouwehand – Kees – Heerlijk duurt het langst – Music All Enschede
Freek van der Heide – Gerrit – Ja Zuster Nee Zuster – Zwols Muziektheater
Mark Pathuis – Blikkenman – The Wiz – Stadsgehoordzaal Kampen ism Vuur & Vlam Produkties

Beste Mannelijk Bijrol Drama
Martin Brongers – Zoser – Aida – AZOV Musicals
Christian Jongedijk – Angel – Rent – Vals Alarm
Dinand Duenk – Rechter Turpin – Sweeney Todd – Musical Producties Gaanderen
Keije Schepers – Anthony – Sweeney Todd – Musical Producties Gaanderen

Beste Vrouwelijke Bijrol Comedy
Renate Rouwen – Paulette – Legally Blonde – Musicalgroep The Cast
Mieke van Nistelrooij – Alice Bean – Titanic – Het Brabants Muziektheater
Ziara Bogaers – Paulette – Legally Blonde – Amsterdam Musical

Beste Vrouwelijke Bijrol Drama
Marlies Kapteijn – Constance – 3 Musketiers – Stichting Theatergroep Purple
Hilde de Kok – Constance – 3 Musketiers – Sempre Sereno
Nancy Strijbis – Arbiter – Chess – Theatergroep Horizon
Timna Hacquebord – Maureen – Rent – Vals Alarm
Annemarie Paulusse – Kate McGowan – Titanic – Het Brabants Muziektheater

Beste Vormgeving/Toneelbeeld
Cats – Valuascollege Venlo
Into the woods – On Stage
Legally Blonde – The MusiCompany
The Wiz – stichting BOV
Titanic – Het Brabants Muziektheater