Oberon Theaterproducties heeft de stoute schoenen aangetrokken en heeft de musical Rent weer op de planken gebracht.
Rent
In 1996 ging Jonathan Larsons rockmusical Rent in première op Broadway, dat het een enorm succes zou worden, heeft hij nooit geweten omdat hij overleed na de generale repetitie. Gebaseerd op Puccini’s opera La Boheme vertelt Rent het verhaal van een groep jonge kunstenaars in een tijd waarin het Hiv-virus nog een doodvonnis betekende. Geconfronteerd met armoede, creativiteit, relaties, verslaving en verlies, proberen ze ieder op eigen wijze de essentie van het leven te vatten in beeld, woorden en muziek.
Deze musical vraagt vocaal veel van deze cast maar ook het heftige verhaal is ook qua spel een uitdaging. Zeker voor deze groep die tussen de 14 en 21 jaar is. In slechts twee voorstellingen mocht de cast laten zien wat wat ze kon. Het resultaat was een mooie gedreven voorstelling. Het voordeel van deze grote cast was dat er voldoende personen waren om alle rollen te spelen. Daarnaast was daardoor de ensemblezang mooi en krachtig.
Deze cast wist zich goed in te leven in deze musical met een ontroerend verhaal en schitterende muziek. Het resultaat was dat er vaak momenten in deze musical zaten die binnenkwamen en ontroerden. Het samenspel was mooi en intens en de cast ging er helemaal voor. Een absoluut vereiste als je Rent wilt gaan spelen. Vocaal werd er gezongen met heel veel lef en kracht. Iets dat je alleen maar kunt bewonderen en dat dan ook terug kwam in de beleving van Rent. Deze cast had absoluut de essentie van dit heftige verhaal begrepen en straalde deze energie absoluut uit.
Oberon mag absoluut met veel genoegen terugkijken op deze versie van Rent die helaas maar twee keer gespeeld is en waarbij je deze cast absoluut nog minstens 10 speelbeurten gunt om deze musical helemaal te mogen omarmen. Op 9 en 10 juni zal de junior-musicalgroep de musical Hairspray spelen. Meer informatie staat op www.oberontheater.nl
Klik hier voor de uitgebreide fotoreportage
Cast:
Jeroen Doedens – Mark
Claudio van den Berg – Roger
Jetske Hoogewerf – Mimi
Sven Bosschert – Angel
Wessel Greven – Tom Collins
Mijke de Dhondt – Maureen
Ruby de Nijs – Joanne
Arend Vietor – Benny
Josefien Doedens – Mark’s moeder
Matthijs Blom – Mr. Jefferson
Fabiënne Jongenburger – Mrs. Jefferson
Ilse Borsboom – Mimi’s moeder
Zoë v.d. Meulen – Roger’s moeder
Jikke Oostendorp – Pam
Romy Valter – Amy
Elisabeth Viëtor – Ali
Sophie van den Elzen – Stevie
Nikka Halfmouw – Sue
Robin van Heerwaarden – Gordon
Emma Hoogland – Alexi Darling
Tessa Palsma – danseres
Laura Korff – Ruitenlapper
Sarah Brasser – Verkoopster
Matthijs Blom- – Pusher
Razi Veerman – Dominee
Stefan van Bemmel – Ober
Marijn Heijke – Mr. Grey
Maureen’s chicks:
Maaike van Kampen
Laura Korff
Renske Meijer
Zoë Veerman
Politie:
Bodil Maijenburg
Jaynee van der Gijp
Laetitia Ouedraogo
Ilona Polle
Hooligans:
Kyara van der Rhee
Isa Veken
Daklozen:
Daisy Bakker
Jonathan Blom
Myrthe Roest
Isaure Kamuena
Edie Smit
Creatives
Regie: Jos Meijer
Vocal coaching: Stephanie Kramer
Choreografie: Sandra Westerkamp
Productie: Wilma Ploegaert & Auke Doornbos